مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد: نیاز آبی این کلانشهر روز به روز در حال افزایش است

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مشهد، تغییرات آب و هوایی و پذیرا بودن سالانه 27 میلیون زائر نیاز آبی این کلانشهر روز به روز در حال افزایش است.

علیرضا طباطبایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مصرف روزانه آب را در این کلانشهر سه و نیم میلیون نفری حدود هشت هزار لیتر در ثانیه اعلام کرد.
به گفته مسئولان، مشهد و 29 شهر خراسان رضوی طی تابستان جاری در شرایط تنش آبی قرار دارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: در چنین شرایطی توجه به مدیریت مصرف، مدیریت توزیع و مدیریت تامین از شروط اساسی برای داشتن شرایط پایدار تامین آب در این کلانشهر است.
وی افزود: به منظور ایجاد شرایط پایدار تامین آب شرب مشهد در حوزه های مدیریت مصرف، مدیریت تامین و مدیریت توزیع آب اقدامات گسترده ای در دستور کار قرار گرفته زیرا اگر این سه محور در کنار یکدیگر عملیاتی شوند مشکلی از لحاظ آب شرب در کلانشهر مشهد نخواهیم داشت.
طباطبایی گفت: پروژه هایی به منظور تامین و توزیع آب برای گذر از تابستان جاری در دست اجرا قرار گرفته که حفاری و تجهیز 25 حلقه چاه از جمله آنها است.
وی افزود: ساخت و بهره برداری ایستگاه پمپاژ آب مشهد، اجرای 20 کیلومتر خط انتقال آب، اصلاح 15 کیلومتر شبکه فرسوده و ساخت مخازن جدید آب از پروژه های در دست اجرا و یا بهره برداری شده برای تامین آب مصرفی شهروندان در تابستان جاری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با تاکید بر مدیریت مصرف و استفاده از لوازم کاهنده مصرف اظهار امیدواری کرد با کمک شهروندان مشهدی تابستان جاری بدون مشکل در تامین آب سپری شود.
99.9 درصد جمعیت سه و نیم میلیون نفری کلانشهر مشهد شامل یک میلیون و 248 هزار مشترک زیر پوشش شبکه آب آشامیدنی هستند.
خبرنگار: ندا جواهرفر

About pipe

Check Also

پمپ های مقاوم به سایش در دانشگاه صنعتی شریف ساخته شد

محققان کشور موفق به ساخت پمپ‌ های مقاوم به سایش با طول عمر دو برابر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
http://solidwork.ir/