مصاحبه اختصاصی مدیرعامل آبفار خراسان رضوی با خبرنگار روزنامه جام جم

مصاحبه اختصاصی مدیرعامل آبفار خراسان رضوی با خبرنگار روزنامه جام جم

مدیرعامل آبفار خراسان رضوی در مصاحبه با خبرنگار روزنامه جام جم از عملکرد شرکت و برنامه های مدیریتی در راستای تأمین آب شرب روستاییان در سال جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیرعامل آبفار خراسان رضوی در این مصاحبه بیان داشت: در حال حاضر افزون بر يك ميليون و 580 هزار نفر در قالب بیش از 581 هزار مشترك در 2 هزار و 480 روستای خراسان رضوی که حدود 92 درصد جمعیت روستایی استان را شامل می شود از خدمات این شرکت بهره مند هستند.

محمد دانشگر گفت: هم اکنون آب شرب مردم روستاهای استان از 1302 مورد منبع آبی با استفاده از بیش از 21 هزار كيلومتر خطوط انتقال و شبكه توزيع با ظرفیت 303 هزار مترمکعبی مخزن ذخیره تأمین می شود.

وی افزود: طبق آمار، حدود 28 درصد جمعیت خراسان رضوی در روستاها سکونت دارند که جمعیت روستایی این استان از مجموع جمعیت شهری و روستایی 15 استان بیشتر است.

دانشگر تصریح کرد: با توجه به اینکه کیفیت آب شرب تحویلی به مردم همواره خط قرمز وزارت نیرو و این شرکت است، با استفاده از 24 آزمایشگاه کنترل کیفیت آب تعداد 114 پارامتر آب شرب اندازه گیری می شود و کیفیت آب شرب مردم روستاهای استان به طور مستمر مورد پایش قرار می گیرد.

وی برنامه های مدیریتی در راستای تأمین آب شرب روستاییان را شامل برنامه ریزی اعتبارات در جهت پایداری، ایجاد ظرفیت جدید و استحصال و ذخیره سازی منابع آبی و تعویض خطوط انتقال به جهت فرسودگی لوله ها و توسعه خطوط به دلیل افزایش جمعیت بیان کرد و گفت: همچنین با برنامه ریزی در راستای محور مدیریت تقاضا و مصرف آب، افزایش تولید و تأمین آب، بهبود کیفیت آب شرب، امیدواریم با مدیریت مصرف و همکاری مشترکین و اعتبارات مورد نیاز، حداقل چالش و بحران را در تابستان پیش رو داشته باشیم.

در پایان این گفتگو خبری مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی ضمن تشکر از رسانه ها، خواستار همکاری هر چه بیشتر این مجموعه در بحث الگوسازی مدیریت مصرف بهینه آب شد و بیان داشت: با توجه به شرایط جوی و تغییر نوع بارش ها و زمان و شدت آن باید الگوهای مصرف آب در بین مردم تغییر کند و از جامعه بد مصرف در بیائیم و این امر نیازمند عزم ملی می باشد.

قالب وردپرس
http://solidwork.ir/