پمپ های مقاوم به سایش در دانشگاه صنعتی شریف ساخته شد

محققان کشور موفق به ساخت پمپ‌ های مقاوم به سایش با طول عمر دو برابر نمونه‌های مشابه شدند.
به گزارش پایگاه خبری تاسیسات نیوز، به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به منظور پمپاژ سیال دو فازی مایع -جامد از پمپ‌ های خاصی به نام پمپ‌های «اسلاری» استفاده می‌شود. طبق استاندارد «ANSI12.1-12.6» این پمپ‌ها قابلیت پمپاژ اسلاری(جامد- مایع) با فراوانی حجمی ۲ درصد تا ۵۰ درصد و چگالی نسبی ذرات یک تا ۵٫۳ را دارد.
متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز کارآفرینی دانشگاه با تکیه بر دانش تحلیل و طراحی این دسته از پمپ‌ ها و به کارگیری جنس‌های مقاوم به سایش، پمپ‌های مقاوم به سایش را تولید کردند که در سخت‌ترین شرایط کاری، عملکرد و عمر مناسبی دارند.
پمپ‌ های اسلاری تولید شده مقاومت بسیار بالایی در برابر ذرات ساینده و با چگالی بالا را دارند و در طول عمرشان بازدهی خود را حفظ خواهند کرد. این پمپ‌ها در حال حاضر در سایزهای متنوع و با سیستم‌های گوناگون برای انتقال پیچیده‌ترین سیالات تولید شده است.
این محققان در این مطالعات توانستند به ساخت پمپ‌های مقاوم به سایش با طول عمر دو برابر نمونه‌های مشابه دست یابند.
از این پمپ‌ها می‌توان در کارخانجات فرآوری معادن، صنایع آهن و فولاد (پمپ آب خنک کن)، سدها (حذف مواد ته نشین شونده)، نیروگاه‌های فسیلی (حذف مواد ته نشین)، صنایع کاغذ سازی، نفت و گاز (پمپ گل حفاری)، آب و فاضلاب (لایروبی مسیرهای آب) و شیلات و صنایع دریایی استفاده کرد.

About pipe

Check Also

کاربرد لوله های گالوانیزه

این نوع لوله گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
http://solidwork.ir/