Home / کاهش هدررفت آب شرب روستاهای سرخس با شناسایی انشعابات غیر مجاز

کاهش هدررفت آب شرب روستاهای سرخس با شناسایی انشعابات غیر مجاز

کاهش هدررفت آب شرب روستاهای سرخس با شناسایی انشعابات غیر مجاز

سرپرست امور آبفار سرخس گفت: هدف از شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز اشاعه فرهنگ مصرف صحیح آب و مقابله با هدررفت های گسترده از شبکه آبرسانی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار سرخس با اعلام شناسایی 110 فقره انشعاب غیرمجاز در روستاهای این شهرستان، بیان کرد: در راستای توزیع عادلانه آب و جلوگیری از ورود هر نوع آلودگی به شبکه آبرسانی، شناسایی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز با جدیت در حال پیگیری می باشد.

حمید صادقی تصریح کرد: تعداد  110 فقره انشعاب غیر مجاز در سطح روستاهای تابعه شهرستان شناسایی گردید که برای متخلفین تشکیل پرونده صورت گرفت و تعدادی از آنها مجاب به مجاز نمودن انشعاب آب خود شدند و تعدادی دیگری از پرونده ها در حال رسیدگی مراحل قانونی و قضایی از طریق دادگستری شهرستان می باشد.
وی افزود: استفاده غیرمجاز از شبکه آب، در توزیع عادلانه آب اختلال ایجاد می کند، و در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه آبرسانی وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و ایجاد اختلال در آبرسانی به مشترکین و تضییع حقوق آنان، موجب وارد شدن خسارت و ورود آلودگی به شبکه آبرسانی و بروز خطران جبران ناپذیر برای سایر مشترکین نیز می شوند، به همین دلیل موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

برچسب‌ها
قالب وردپرس
http://solidwork.ir/